Jaký je zájem o iPhone X první víkend prodeje?

Byla vydána nová studie nebo spíše nová statistika, která naznačuje, že iPhone X zaznamenal vyšší prodejnost než iPhone 8 a iPhone 8 Plus po prvních třech dnech dostupnosti každého zařízení.

Odhaduje se, že po prvním víkendu prodeje, zaznamenal iPhone X téměř 1% podíl na trhu mezi všemi modely iPhone, což je nejvyšší číslo od doby prodeje iPhone 5s. To tvrdí firma Localytics.

Iphone X

Pro srovnání, společnost Localytics uveřejnila výsledky aktivací iPhone 8 a iPhone 8 Plus, což bylo 0,3% a 0,4 % ze všech modelů iPhone po prvním víkendu prodeje těchto zařízení v září.

Potvrdilo se to, co je celkem logické a o čem toho bylo už mnoho napsáno. Mnoho zákazníků prostě jen čekalo na iPhone X místo toho aby si koupili iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus. Což je mimochodem příklad několika mích kolegů.

Iphone X

Je důležité si uvědomit, že data nepředstavují skutečný prodej iPhone X, ale měří uživatele, kteří zařízení obdrželi a začali používat jednu z 37 000 aplikací integrovaných v sadě Localytics SDK.

Je také potřeba se pozastavit nad tím, že dnes je na trhu mnohem více telefonů iPhone než v předchozích letech, takže logicky každý nový iPhone má náročnější podmínky k tomu aby získal podílu na trhu mezi všemi modely před ním.

Apple přestal zveřejňovat údaje o prodejích během prvního víkendu pro iPhone, počínaje iPhone 7 a iPhone 7 Plus, protože poptávka obvykle převažuje nad nabídkou, a proto se společnost domnívá, že již není reprezentativní metrika pro investory nebo zákazníky.

zdroj:macrumors

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *