Jak na BitCoin z iPhone

Propadli jste mánii kolem BitCoinu a kryptoměn? Nebo jste už ostřílený trader a aktuálnímu humbuku se jen zpovzdálí usmíváte? A nebo byste rádi začali a koupili si svůj první BitCoin, nebo jen jeho část? Tento článek nebude vysvětlovat co je to BitCoin, co je to kryptoměna anebo blockchain. Předpokládá se, že už máte základní znalosti co a jak. V tomto článku najdete rady a zkušenosti, pokud pro monitorování, nebo i obchodování chcete používat iPhone.

Jako první věc, co budete potřebovat je vyměnit Bitcoin, nebo jinou kryptoměnu za FIAT, což jsou například CZK, USD, EUR a další státy uznávané platidla. Mezi nejznámější směnárny patří Coinbase.

Coinbase

Jednoduchá aplikace pro Váš iPhone, máte přehled o aktuálním kurzu včetně jednoduchého grafu. Účet na Coinbase je vedený v Eurech, peníze se posílají vkladem na účet. Je možné peníze bez problémů poslat z české banky z korunového účtu. Dle aktuálního kurzu se částka přepočte na eura. Je také potřeba počítat s poplatkem bance. Poplatky se celkem dost liší, pohybují se mezi 20 Kč – 80 Kč, ověřte si výši poplatku u své banky. Pokud máte eura na Coinbase, je už jen otázka několika vteřin a kliknutí, než si zakoupíte svůj první Bitcoin. Coinbase umožňuje zakoupit mimo Bitcoinu, také Litecoin, Ethereum nebo BitcoinCash.

Registrovat se můžete zde : Coinbase

Coinmate

Tato směnárna nemá zatím žádnou aplikaci pro iPhone, ale uvádím jí sem stejně. A to proto, že je unikátní v tom, že Coinmate má účet u české Fio banky. Lze tedy poslat peníze z českého účtu v Korunách  bez poplatku a pokud i vy máte účet u Fio, tak peníze tam budou do několika vteřin. Nákup a prodej kryptoměn velice jednoduchý. Lze nakoupit Bitcoin, Litecoin, nebo Ethereum.

Registrace zde : Coinmate

Mezi další užitečné aplikace lze zařadit programy, které hlídají vaše obchodní pozice, nebo slouží k evidenci vašich obchodů. Já osobně používám TabTrader a Cryptocompare.

TabTrader

Velice jednoduchá a opravdu užitečná aplikace, která dokáže sledovat otevřené pozice a lze nastavit neomezený počet alertů na konkrétní obchod. Velká výhoda je, že program je napárovaný na aktuální kurzy drtivé většiny světových směnáren. Máte tedy vždy aktuální kurz k dispozici včetně velmi přehledného grafu. Musím napsat, že existuje i verze pro android, která je o velký kus napřed. Snad vývojáři zapracují i na verzi pro iOS. Nic méně, i tak je aplikace fantastická.

Cryptocompare

Další velmi užitečná aplikace, která dokáže monitorovat vaše portfolia je Cryptocompare. Zaznamenáte si nákup, sledujete průběh a nakonec zadáte prodej. Aplikace vše zaznamená a spočítá. V aplikaci máte naprostou kontrolu nad obchody, které jste buď již uzavřeli, nebo jsou ještě otevřené. Samotnou appku, zatím appstore nenajdete, protože je zatím v betaverzi, ale lze se na stránkách Cryptocompare přihlásit jako betatester a pomocí Testflight aplikaci nainstalovat na váš iPhone. Já osobně jí používám a funguje bezvadně.

Registrace : Cryptocompare

 

Pro samotné obchodování je potřeba si stáhnout oficiální aplikaci konkrétní burzy na které vaše obchody primárně probíhají. V případě, že burza žádnou aplikaci nemá, můžete použíta aplikaci neoficiální. Musím Vás upozornit, že toto nese určité bezpečnostní riziko. Spárování s burzou probíhá na základě API klíčů. Přesto stále existuje určité nebezpečí. Já zmíním jen jednu aplikaci, a to konkrétně pro burzu Bittrex.

 

Etmine Bittrex

Aplikace se jmenuje Etmine Bittrex a díky ní budete uzavírat své obchody během vteřiny. Je pravděpodobně lepší obchodovat přes desktopovou aplikaci, ale pokud jste intradenní obchodník, musíte někdy reagovat okamžitě, a ne vždy máte po ruce macbook. A upřímně, pokud jste někdy zkusili uzavřít obchod na bittrexu v mobilu přes web tak víte, že je to strašné. Proto se takováto aplikace může někdy hodit.

V Appstore naleznete další desítky podobných programů a je jen na vás, který si vyberete. Tento článek berte jen jako malou inspiraci. Hodně štěstí v kryptosvětě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *