iPhone X: Apple Pay s funkcí Face ID

apple pay

Apple Pay, další funkce, se kterou Apple zatím míjí Česko. Je to škoda, protože patříme mezi špičku v Evropě, co se týče používání bezkontaktních terminálů. Možná Vás napadne, že problém bude ve velikosti trhu, možná ano, ale Apple Pay funguje například ve Finsku, a to je srovnatelný trh s naší republikou. Ale neodvažuji se odhadovat kolik zařízení Apple se prodá ve Finsku a kolik u nás.

Když už bylo jasné, že nový iPhone X nebude mít TouchID, spekulovalo se, jak bude docházet k autentizaci uživatele ve spojení právě s Apple Pay. Nakonec se ukázalo, že FaceID dokáže plně nahradit TouchID.

V přiloženém videu, se můžete podívat, jak probíhá platba Apple Pay za použití FaceID.

Myslím, že lze říci, že platba za použití FaceID je v podstatě stejná jako platba přes Home button. Platba je přibližně stejně rychlá a po několika platbách, až si na nový způsob zvyknete budete proces jistě bez problémů používat. Tedy, pokud máte účet u zahraniční banky, která Apple Pay podporuje, nebo Apple tuto službu zavede u nás. Snad to nebude dlouho trvat a Apple dožene Google, který před nedávnem zavedl v České republice Android Pay

zdroj:macrumors

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *