Apple pracuje na novém iPadu

Není to tak dávno co nám Apple představil nový iPhone X a další zajímavé novinky a už se začínají množit nové spekulace, tentokrát o iPadu. Bloomberg zveřejnil nové informace o tom, co očekávat příští od nového iPadu. KGI předpovídá, že faceID již bude součástí iPadu v roce 2018. Dnešní zpráva přináší několik dalších detailů včetně možnosti redesignu.

Podle společnosti Bloomberg Apple pracuje na nových iPadech, které budou skutečně disponovat FaceID, což je nová funkce pro rozpoznávání obličeje, kterou Apple právě představil na iPhone X a logicky s touto změnou přijde odstranění tlačítka Home. iPad se bude ovládat převážně gesty, která Apple přidal do iOS 11 a rozpoznávání obličeje nahradí rozpoznávání otisků prstů pro biometrickou bezpečnost.

Ve zprávě se také uvádí, že v příštím roce nebude Apple schopný nahradit stávající displej OLED variantou. iPhone X má 5,8-palcový OLED displej, ale obrazovky o velikosti 10,5 palce a 12,9 palce iPad Pro jsou větší a obsahují funkce jako ProMotion a Apple Pencil, které na iPhonu nejsou.

iPad

Když už mluvíme o Apple Pencil, Bloomberg  říká, že Apple pracuje na nové verzi digitálního stylusu, což by znamenalo první změnu tohoto hardwaru od doby, kdy byl představen vedle původního iPad Pro. Ve zprávě se rovněž uvádí, že aktualizovaný hardware bude obsahovat nový design s menším čelem a celkově se bude podobat iPhone X.

Pokud by se Applu podařilo zmenšit rámeček nových iPadů a zároveň zachovají velikost displeje, mohlo by to ve srovnání se současnými modely snížit celkovou velikost (a případně snížit hmotnost). To by bylo obzvláště výhodné u většího iPadu Pro.

Co se týče časového rámce tak nelze očekávat, že Apple nový HW představí v blízké době. Pravděpodobné datum představení bude někdy na konci příštího roku.

zdroj:9to5mac

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *