Apple je opět číslo 1 na poli nositelné elektroniky

Před malou chvilkou spatřilo světlo světa aktuální srovnání největších hráčů v segmentu nositelné elektroniky, kam spadají Apple Watch. Společnost Apple se nově umístila na globálním trhu na prvním místě. A to zejména díky zvýšeným dodávka Apple Watch ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Podle údajů dodala společnost Apple v 3. čtvrtletí roku 2017 3,9 milionu kusů, oproti 2,8 milionu v předchozím roce.

Tyto výsledky zajistili technologickému gigantu 23% trhu a posunuli ho na 1. místo před společnost Xiaomi, která má výsledek 21%. Odhaduje se, že nový model Apple Watch Series 3 LTE představoval pouze 800 000 zásilek, a to z důvodu omezeného množství výrobního materiálu. Na obrázku níže si můžete prohlédnout, jak si vedli i ostatní výrobci.

apple watch

Vše nasvědčuje tomu, že Apple Watch jsou zpět v plné síle. Možná, proto, že kladou velký význam na fitness a zdravotní prvky, které Apple Watch přinášejí. To také naposledy vyzdvihl CEO Tim Cook.

Dle mého názoru Apple Watch ještě zdaleka neřekli svoje poslední slovo a jejich podíl a význam bude nadále stoupat. První verze AW byl takový veřejný betatest, a až s verzí 3 vidím opravu veliký potenciál.

zdroj:macrumors

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *